Chiqcare
  • Home
  • Over ChiqCare
    • Route naar onze zorg
    • Zorgprofielen
    • Werken & leren bij ChiqCare
    • Vacatures
  • Wonen & zorg
    • Beschermd of begeleid wonen
    • Ambulante zorg
    • Dagbesteding
  • Locaties
  • Aanmelden
  • Contact
  • Menu Menu
  • LinkedIn

Werken aan deskundigheid: Cursus Jellinek

Om ervoor te zorgen dat wij al onze cliënten de beste zorg kunnen leveren, worden er geregeld cursussen gegeven, intern of extern, om ervoor te zorgen dat wij de juiste kennis en vaardigheden hebben die op dat moment nodig is. Nu was het tijd voor een cursus van Jellinek over het herkennen van middelengebruik, het herkennen van de verschillen tussen de soorten middelen en het in gesprek gaan met de cliënt over zijn/haar gebruik. In drie middagen zijn wij klaargestoomd om ons verder te bekwamen in de wereld van de verslavingszorg.

Op 10 februari vond de eerste bijeenkomst plaats. Digitaal natuurlijk, gezien de pandemie. Een vrolijke, bevlogen medewerker van Jellinek nam ons mee in zijn uitleg over de verschillende drugs die op dat moment het meeste werden gebruikt in Nederland en wat het effect is van deze middelen. Het gaat tenslotte om het effect, want dat maakt of iemand het gaat gebruiken of niet. Ook de opmars van “coronadrug” lachgas is uitvoerig besproken, met alle gevolgen die bij het gebruik horen.

17 februari was de tweede bijeenkomst. Hier is besproken welke fases er bestaan in middelengebruik. Van kennismaking tot aan daadwerkelijke verslaving. Wanneer is iets nou gezond gedrag en wanneer nou niet? Ook het motief om te gebruiken is nogmaals besproken, omdat deze van belang kan zijn in het vinden van een alternatief. De rol van de sociale omgeving bij middelengebruik is vrij groot, net als genetische aanleg en psychische problemen. Tenslotte is er nog besproken wat de langdurige effecten van middelengebruik kunnen zijn en hoe deze kenmerken lijken op symptomen van andere problemen, zoals depressie.

Aan het einde van het tweede dagdeel is er een eerste blik geworpen op de gesprekstechniek: motiverende gespreksvoering. Het is een manier om ervoor te zorgen dat iemand zich meer gaat uitspreken over dat hij wil veranderen. Dit noemen we “verandertaal”. Wanneer iemand spreekt over de voordelen van middelengebruik dan noemen we dat “behoudtaal”. Hij noemt tenslotte redenen om het gebruik voor te zetten, ofwel behouden.

Het laatste dagdeel vond plaats op 24 februari. Dit was de dag dat we verder zijn ingegaan op de motiverende gespreksvoering. Hier hebben wij onze gespreks- en luistervaardigheden verder geoefend. Er was een actrice aanwezig die casussen naspeelde, zodat wij konden experimenteren met de behandelde stof. Dit maakte dat de training (inter)actief was. Een mooie afwisseling met de colleges van de weken ervoor. Het was een gezellige en leerzame training. Wij zien weer uit naar de volgende!

Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op Twitter
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://www.chiqcare.nl/wp-content/uploads/2020/09/logo-chiquecare-web.png 0 0 Myriam Geskus https://www.chiqcare.nl/wp-content/uploads/2020/09/logo-chiquecare-web.png Myriam Geskus2022-03-09 13:57:402022-03-09 13:57:40Werken aan deskundigheid: Cursus Jellinek
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recente berichtjes

  • Facilitair coördinator (24-36 uur)23 februari 2023 - 15:24
  • Persoonlijk Begeleider (24-36 uur)1 februari 2023 - 12:42
  • Helpen Werkt Averechts – niets doen ook25 oktober 2022 - 07:36
  • Woonzorgbegeleider (24-36 uur)19 oktober 2022 - 13:59
  • Ambulant Woonzorgbegeleider (24-32 uur)19 oktober 2022 - 13:56
  • Slaapdienst19 oktober 2022 - 13:53
  • Werken aan deskundigheid: Cursus Jellinek9 maart 2022 - 13:57
  • Zomerfeescht8 september 2021 - 14:33
  • Newoldy27 juli 2021 - 10:54

Meest recente berichten

  • Facilitair coördinator (24-36 uur)
  • Persoonlijk Begeleider (24-36 uur)
  • Helpen Werkt Averechts – niets doen ook
  • Woonzorgbegeleider (24-36 uur)
  • Ambulant Woonzorgbegeleider (24-32 uur)

Hoofdkantoor:
Birkstraat 134
3768 HM SOEST

T:  033 – 741 00 15
E-mail: info@chiqcare.nl

Legal

Aanmelden

Privacyreglement

Klachten en vertrouwenspersoon

Toezicht en bestuur

Datalekprotocol

Sitemap

Home

Over ChiqCare

Wonen & zorg

Locaties

Berichten

Aanmelden

Contact

Wij werken samen met:

© 2021 ChiqCare | Algemene voorwaarden | Privacyreglement| Webdesign door Websitefreaks

Zomerfeescht Slaapdienst
Scroll naar bovenzijde